Scores & Fixtures 2020-2021 FA Cup

Scores & Fixtures 2020-2021 FA Cup Table
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First round properFri2020-11-0619:45 Harrogate4–1SkelmersdaleCNG StadiumRobert MadleyMatch Report
First round properSat2020-11-0712:30 Tonbridge0–7Bradford CityLongmead StadiumJames OldhamMatch Report
First round properSat2020-11-0713:00 Exeter City2–1FyldeSt. James' ParkTom ReevesMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Swindon Town1–2DarlingtonThe Energy Check County GroundDeclan BourneMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Ipswich Town2–3PortsmouthPortman Road StadiumAndy HainesMatch ReportRequired Extra Time
First round properSat2020-11-0715:00 Charlton Ath0–1Plymouth ArgyleThe ValleyNeil HairMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Banbury1–2CanveyBanbury Plant Hire Community StadiumLewis SmithMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Rochdale1–2StockportCrown Oil ArenaScott OldhamMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Boreham Wood(4) 3–3 (3)Southend UnitedMeadow ParkBen TonerMatch ReportBoreham Wood won on penalty kicks following extra time
First round properSat2020-11-0715:00 Oxford United1–2P'borough UtdThe Kassam StadiumBen SpeedieMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Tranmere Rovers2–1Acc'ton StanleyPrenton ParkGraham SalisburyMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Lincoln City6–2FG RoversSincil Bank StadiumSamuel BarrottMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Leyton Orient1–2Newport CountyMatchroom StadiumJames AdcockMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Hull City2–0Fleetwood TownKingston Communications StadiumMarc EdwardsMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Bolton2–3Crewe AlexandraUniversity of Bolton StadiumRob LewisMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Salford City2–0Hartlepool UtdThe Peninsula StadiumCarl BoyesonMatch ReportRequired Extra Time
First round properSat2020-11-0715:00 Dag & Red3–1Grimsby TownChigwell Construction StadiumCraig HicksMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Cheltenham3–1Sth ShieldsJonny-Rocks StadiumMartin WoodsMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Colchester Utd(3) 1–1 (5)MarineJobServe Community StadiumSamuel AllisonMatch ReportMarine won on penalty kicks following extra time
First round properSat2020-11-0715:00 Cambridge Utd0–2ShrewsburyThe Cambs Glass StadiumPeter WrightMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Port Vale0–1King's LynnVale ParkDavid RichardsonMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Brackley Town(3) 3–3 (2)Bishop'sSt. James' ParkAdrian QuelchMatch ReportBrackley Town won on penalty kicks following extra time
First round properSat2020-11-0715:00 Walsall1–2Bristol RoversThe Banks's StadiumRoss JoyceMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Bromley0–1Yeovil TownHayes LaneAnthony CogginsMatch ReportRequired Extra Time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First round properSat2020-11-0715:00 Sunderland0–1Mansfield TownStadium of LightAnthony BackhouseMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Gillingham3–2WokingMEMS Priestfield StadiumChris SarginsonMatch Report
First round properSat2020-11-0715:00 Stevenage(5) 2–2 (4)Concord Rang.The Lamex StadiumJohn BusbyMatch ReportStevenage won on penalty kicks following extra time
First round properSat2020-11-0717:30 United of Man1–5DoncasterBroadhurst ParkThomas BramallMatch Report
First round properSun2020-11-0812:00 Scunthorpe Utd2–3Solihull MoorsGlanford ParkJames BellMatch Report
First round properSun2020-11-0812:45 Torquay5–6Crawley TownPlainmoor GroundCharles BreakspearMatch ReportRequired Extra Time
First round properSun2020-11-0812:45 H&R Borough2–3Oldham AthleticBeveree StadiumSam PurkissMatch Report
First round properSun2020-11-0812:45 Hayes&Yeading(3) 2–2 (4)Carlisle UnitedThe SKYex Community StadiumOliver YatesMatch ReportCarlisle United won on penalty kicks following extra time
First round properSun2020-11-0812:45 Wigan Athletic2–3ChorleyThe DW StadiumMartin CoyMatch ReportRequired Extra Time
First round properSun2020-11-0812:45 Barnet1–0Burton AlbionThe Hive StadiumTrevor KettleMatch Report
First round properSun2020-11-0812:45 Maldon&Tiptree0–1MorecambeWallace Binder StadiumWill FinnieMatch Report
First round properSun2020-11-0812:45 Havant & W'ville1–0Cray ValleyWest Leigh ParkJames DurkinMatch Report
First round properSun2020-11-0812:45 Eastleigh(3) 0–0 (4)MK DonsSilverlake StadiumAlan YoungMatch ReportMK Dons won on penalty kicks following extra time
First round properSun2020-11-0814:30 Eastbourne Bor0–3BlackpoolPriory Lane StadiumDavid RockMatch Report
First round properMon2020-11-0919:45 Oxford City2–1NorthamptonCourt Place FarmPaul HowardMatch Report
First round properThu2020-11-2619:45 Barrow(2) 0–0 (4)AFC WimbledonHolker StreetSeb StockbridgeMatch ReportAFC Wimbledon won on penalty kicks following extra time
Second round properFri2020-11-2719:55 Tranmere Rovers1–0Brackley TownPrenton ParkTom NieldMatch Report
Second round properSat2020-11-2812:30 Morecambe4–2Solihull MoorsGlobe ArenaBen SpeedieMatch ReportRequired Extra Time
Second round properSat2020-11-2813:00 Gillingham2–3Exeter CityMEMS Priestfield StadiumAlan YoungMatch Report
Second round properSat2020-11-2813:00 Newport County3–0Salford CityRodney ParadeKevin JohnsonMatch Report
Second round properSat2020-11-2815:00 Bradford City1–2Oldham AthleticNorthern Commercials StadiumMartin CoyMatch Report
Second round properSat2020-11-2815:00 Portsmouth6–1King's LynnFratton ParkWill FinnieMatch Report
Second round properSat2020-11-2815:00 Cheltenham2–1Crewe AlexandraJonny-Rocks StadiumJames AdcockMatch ReportRequired Extra Time
Second round properSat2020-11-2815:00 Plymouth Argyle2–0Lincoln CityHome ParkDavid RockMatch Report
Second round properSat2020-11-2815:00 Harrogate0–4BlackpoolCNG StadiumJames OldhamMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Second round properSat2020-11-2817:30 P'borough Utd1–2ChorleyWeston Homes StadiumDarren DrysdaleMatch Report
Second round properSun2020-11-2913:30 Stevenage(6) 1–1 (5)Hull CityEdgeley ParkSamuel AllisonMatch ReportStevenage won on penalty kicks following extra time
Second round properSun2020-11-2913:30 Bristol Rovers6–0DarlingtonMemorial StadiumBrett HuxtableMatch Report
Second round properSun2020-11-2913:30 Carlisle United1–2DoncasterBrunton ParkScott OldhamMatch Report
Second round properSun2020-11-2913:30 Stockport3–2Yeovil TownEdgeley ParkThomas BramallMatch ReportRequired Extra Time
Second round properSun2020-11-2913:30 AFC Wimbledon1–2Crawley TownCherry Red Records Fans' StadiumRob LewisMatch Report
Second round properSun2020-11-2913:30 Mansfield Town2–1Dag & RedOne Call StadiumLee SwabeyMatch ReportRequired Extra Time
Second round properSun2020-11-2913:30 Barnet0–1MK DonsThe Hive StadiumBen TonerMatch Report
Second round properSun2020-11-2913:30 Shrewsbury1–0Oxford CityMontgomery Waters MeadowChris PollardMatch ReportRequired Extra Time
Second round properSun2020-11-2914:45 Marine1–0Havant & W'villeThe Marine Travel ArenaRoss JoyceMatch ReportRequired Extra Time
Second round properMon2020-11-3019:45 Canvey0–3Boreham WoodThe Frost Hire StadiumOliver YatesMatch Report
Third round properFri2021-01-0819:45 Aston Villa1–4LiverpoolVilla ParkCraig PawsonMatch Report
Third round properFri2021-01-0819:45 Wolves1–0Crystal PalaceMolineux StadiumDavid CooteMatch Report
Third round properSat2021-01-0912:00 Luton Town1–0ReadingKenilworth Road StadiumDarren BondMatch Report
Third round properSat2021-01-0912:00 Norwich City2–0Coventry CityCarrow RoadDarren DrysdaleMatch Report
Third round properSat2021-01-0912:00 Nott'ham Forest1–0Cardiff CityThe City GroundDavid WebbMatch Report
Third round properSat2021-01-0912:00 Boreham Wood0–2MillwallMeadow ParkBen SpeedieMatch Report
Third round properSat2021-01-0912:00 Everton2–1Rotherham UtdGoodison ParkStuart AttwellMatch ReportRequired Extra Time
Third round properSat2021-01-0912:15 Chorley2–0Derby CountyThe Chorley Group Victory Park StadiumKevin FriendMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Stoke City0–4Leicester CityBet365 StadiumTony HarringtonMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Stevenage0–2Swansea CityThe Lamex StadiumMichael SalisburyMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Blackburn0–1DoncasterEwood ParkSamuel BarrottMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Wycombe4–1PrestonAdams ParkMatt DonohueMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 QPR0–2FulhamKiyan Prince Foundation StadiumSimon HooperMatch ReportRequired Extra Time
Third round properSat2021-01-0915:00 Bristol Rovers2–3Sheffield UtdMemorial StadiumKeith StroudMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Third round properSat2021-01-0915:00 Bournemouth4–1Oldham AthleticBoundary ParkAndy WoolmerMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Exeter City0–2Sheffield WedsSt. James' ParkDean WhitestoneMatch Report
Third round properSat2021-01-0915:00 Burnley(4) 1–1 (3)MK DonsTurf MoorJonathan MossMatch ReportBurnley won on penalty kicks following extra time
Third round properSat2021-01-0915:00 Blackpool(3) 2–2 (2)West BromBloomfield RoadJohn BrooksMatch ReportBlackpool won on penalty kicks following extra time
Third round properSat2021-01-0917:30 Arsenal2–0Newcastle UtdEmirates StadiumChris KavanaghMatch ReportRequired Extra Time
Third round properSat2021-01-0918:00 Brentford2–1MiddlesbroughBrentford Community StadiumTim RobinsonMatch Report
Third round properSat2021-01-0918:00 Huddersfield2–3Plymouth ArgyleThe John Smith's StadiumMartin CoyMatch Report
Third round properSat2021-01-0920:00 Manchester Utd1–0WatfordOld TraffordAndy MadleyMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Bristol City2–1PortsmouthAshton Gate StadiumLeigh DoughtyMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Barnsley2–0Tranmere RoversOakwell StadiumOliver LangfordMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Manchester City3–0Birmingham CityEtihad StadiumRobert JonesMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Chelsea4–0MorecambeStamford BridgeDarren EnglandMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Crawley Town3–0Leeds UnitedThe People’s Pension StadiumPeter BankesMatch Report
Third round properSun2021-01-1013:30 Cheltenham2–1Mansfield TownJonny-Rocks StadiumTom NieldMatch ReportRequired Extra Time
Third round properSun2021-01-1017:00 Marine0–5TottenhamThe Marine Travel ArenaMichael OliverMatch Report
Third round properSun2021-01-1019:45 Newport County(3) 1–1 (4)BrightonRodney ParadeLee MasonMatch ReportBrighton won on penalty kicks following extra time
Third round properMon2021-01-1120:00 Stockport0–1West HamEdgeley ParkMike DeanMatch Report
Third round properTue2021-01-1920:00 Southampton2–0ShrewsburySt. Mary's StadiumSimon HooperMatch Report
Fourth round properFri2021-01-2219:45 Chorley0–1WolvesThe Chorley Group Victory Park StadiumAnthony TaylorMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2312:15 Southampton1–0ArsenalSt. Mary's StadiumPeter BankesMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2315:00 Millwall0–3Bristol CityThe DenTony HarringtonMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2315:00 Swansea City5–1Nott'ham ForestLiberty StadiumKevin FriendMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2315:00 Barnsley1–0Norwich CityOakwell StadiumJohn BrooksMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2315:00 West Ham4–0DoncasterLondon StadiumRobert JonesMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2315:00 Brighton2–1BlackpoolThe American Express Community StadiumDarren EnglandMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Fourth round properSat2021-01-2315:00 Sheffield Utd2–1Plymouth ArgyleBramall LaneLee MasonMatch Report
Fourth round properSat2021-01-2317:30 Cheltenham1–3Manchester CityJonny-Rocks StadiumStuart AttwellMatch Report
Fourth round properSun2021-01-2412:00 Chelsea3–1Luton TownStamford BridgeDavid CooteMatch Report
Fourth round properSun2021-01-2414:30 Fulham0–3BurnleyCraven CottageAndy MadleyMatch Report
Fourth round properSun2021-01-2414:30 Brentford1–3Leicester CityBrentford Community StadiumMichael OliverMatch Report
Fourth round properSun2021-01-2417:00 Manchester Utd3–2LiverpoolOld TraffordCraig PawsonMatch Report
Fourth round properSun2021-01-2420:00 Everton3–0Sheffield WedsGoodison ParkGraham ScottMatch Report
Fourth round properMon2021-01-2519:45 Wycombe1–4TottenhamAdams ParkJonathan MossMatch Report
Fourth round properTue2021-01-2619:00 Bournemouth2–1Crawley TownVitality StadiumAndre MarrinerMatch Report
Fifth round properTue2021-02-0917:30 Burnley0–2BournemouthTurf MoorDarren EnglandMatch Report
Fifth round properTue2021-02-0919:30 Manchester Utd1–0West HamOld TraffordPaul TierneyMatch ReportRequired Extra Time
Fifth round properWed2021-02-1017:30 Swansea City1–3Manchester CityLiberty StadiumPeter BankesMatch Report
Fifth round properWed2021-02-1019:30 Sheffield Utd1–0Bristol CityBramall LaneRobert JonesMatch Report
Fifth round properWed2021-02-1019:30 Leicester City1–0BrightonKing Power StadiumMike DeanMatch Report
Fifth round properWed2021-02-1020:15 Everton5–4TottenhamGoodison ParkDavid CooteMatch ReportRequired Extra Time
Fifth round properThu2021-02-1117:30 Wolves0–2SouthamptonMolineux StadiumJonathan MossMatch Report
Fifth round properThu2021-02-1120:00 Barnsley0–1ChelseaOakwell StadiumMartin AtkinsonMatch Report
Quarter-finalsSat2021-03-2012:15 Bournemouth0–3SouthamptonVitality StadiumMartin AtkinsonMatch Report
Quarter-finalsSat2021-03-2017:30 Everton0–2Manchester CityGoodison ParkMichael OliverMatch Report
Quarter-finalsSun2021-03-2113:30 Chelsea2–0Sheffield UtdStamford BridgeAndy MadleyMatch Report
Quarter-finalsSun2021-03-2117:00 Leicester City3–1Manchester UtdKing Power StadiumCraig PawsonMatch Report
Semi-finalsSat2021-04-1717:30 Chelsea1–0Manchester CityWembley StadiumMike DeanMatch Report
Semi-finalsSun2021-04-1818:30 Leicester City1–0Southampton4,000Wembley StadiumChris KavanaghMatch Report
FinalSat2021-05-1517:15 Chelsea0–1Leicester City21,000Wembley Stadium (Neutral Site)Michael OliverMatch Report
Scores & Fixtures 2020-2021 FA Cup Table
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundMon2020-08-3119:45 Woodford 20173–1London ColneyMcCulloch's StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Benfield(4) 1–1 (3)SeahamSam Smith's ParkMatch ReportBenfield won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Shepton Mallet() 3–0 ()Torrington FCThe Playing FieldsMatch ReportShepton Mallet won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Wells City FC() 2–0 ()Bovey TraceyAthletic GroundMatch ReportWells City FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Easington() 2–0 ()Tring AthleticAddison RoadMatch ReportEasington won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 East Preston() 0–2 ()Chatham TownRoundstone Recreation GroundMatch ReportChatham Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Pagham() 2–1 ()Fleet TownNyewood LaneMatch ReportPagham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Lancing FC(10) 3–3 (11)Phoenix SportsCulver RoadMatch ReportPhoenix Sports won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Buckland Athl.(3) 1–1 (5)BittonHomers HeathMatch ReportBitton won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Crowborough() 3–4 ()Crawley DownCrowborough Community StadiumMatch ReportCrawley Down won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Uckfield0–1Little CommonThe OaksMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Brislington() 0–2 ()Cadbury HeathBrislington StadiumMatch ReportCadbury Heath won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Ardley(5) 0–0 (6)Edgware TownThe Playing FieldsMatch ReportArdley won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:30 Leighton Town() 3–0 ()Abingdon TownSharpenhoe RoadMatch ReportLeighton Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Keynsham Town1–3ExmouthThe AJN StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Alport() 3–1 ()HaughmondKMJ Mortgages StadiumMatch ReportAlport won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Basingstoke(5) 1–1 (4)BournemouthRivermoor StadiumMatch ReportBasingstoke won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Molesey0–7SouthallThe Herds Renault StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Gorleston() 5–0 ()SwaffhamEmerald ParkMatch ReportGorleston won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Corinthian() 2–1 ()Sheerwater FCGay Dawn FarmMatch ReportCorinthian won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Gresley() 2–0 ()Wellington FCThe Moat GroundMatch ReportGresley won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 1874 Northwich() 1–6 ()RylandsTownfield LaneMatch ReportRylands won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Badshot Lea FC4–0Amesbury TownWestfield Lane StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Croydon() 0–3 ()Sutton CommonThe Mayfield StadiumMatch ReportSutton Common won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Parkway(4) 1–1 (5)SaltashBolitho ParkMatch ReportSaltash won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Whitton() 4–3 ()Ipswich WanderersKing George V Playing FieldMatch ReportWhitton won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Bewdley Town() 1–5 ()Black Country RangersRibbesford MeadowsMatch ReportBlack Country Rangers won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Portchester() 4–0 ()Sandhurst TownThe Crest Finance StadiumMatch ReportPortchester won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Langney3–1Tower HamletsPriory Lane StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Glebe() 1–3 ()WhyteleafeFoxbury AvenueMatch ReportWhyteleafe won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Harlow Town FC() 5–1 ()Enfield 1893McCulloch's StadiumMatch ReportHarlow Town FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Redhill FC() 0–3 ()Egham TownKiln BrowMatch ReportMatch awarded to Egham Town; Egham Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Anstey() 3–0 ()Sleaford TownCropston RoadMatch ReportAnstey won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Garforth0–3Whitley BayThe Genix Healthcare StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Stansted3–2TakeleyHargrave ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Nth Greenford() 1–2 ()BrimscombeBerkeley FieldsMatch ReportBrimscombe won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Long Eaton3–1Grimsby BoroGrange ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Cockfosters FC() 4–2 ()Stanway RoversCockfosters Sport GroundMatch ReportCockfosters FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Ashington() 2–1 ()GooleWoodhorn LaneMatch ReportAshington won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Billingshurst FC() 0–2 ()Westside FCJubilee FieldMatch ReportWestside FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 AFC Dunstable() 4–0 ()HallenCreasey Park Community Football CentreMatch ReportAFC Dunstable won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Romulus(3) 0–0 (4)SphinxThe Vale StadiumMatch ReportSphinx won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Whickham(2) 0–0 (4)West Allotment CelticThe Glebe GroundMatch ReportWest Allotment Celtic won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Highgate0–3AFC BridgnorthThe CoppiceMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Odd Down AFC1–4Helston AthleticLew Hill Memorial GroundMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hullbridge0–2HadleyLower RoadMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Khalsa2–1BoldmereAspray ArenaMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hoddesdon1–2ClactonWodson ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Holmer Green3–2Shrivenham FCAiredale ParkMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Kennington FC0–1Erith & Belv.The HomelandsMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Sawbridgeworth() 2–1 ()RomfordCrofters EndMatch ReportSawbridgeworth won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Wootton Basset(4) 2–2 (1)ChippingGerrard Buxton Sports GroundMatch ReportChipping won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Woodbridge(6) 2–2 (7)Biggleswade UNotcutts ParkMatch ReportWoodbridge won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Abbey() 3–1 ()WellingAddlestone MoorMatch ReportAbbey won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Christchurch(7) 1–1 (6)Ascot UnitedHurn Bridge Sports GroundMatch ReportAscot United won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Burton Park Wanderers() 0–3 ()SudburyLatimer ParkMatch ReportMatch awarded to Sudbury; Sudbury won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 AFC Darwen() 2–4 ()BarnoldswickAnchor GroundMatch ReportBarnoldswick won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hanley Town() 3–1 ()Lye Town FCPotteries ParkMatch ReportHanley Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Risborough Rangers() 4–1 ()LonglevensWindsor Playing FieldsMatch ReportRisborough Rangers won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Maltby Main2–1HandsworthMuglet LaneMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hadleigh() 3–4 ()MildenhallMillfieldMatch ReportMildenhall won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Sheppey() 1–0 ()Sutton AFCThe Tiger StadiumMatch ReportSheppey won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Wellington(3) 2–2 (4)Bodmin TownEdenvale ParkMatch ReportBodmin Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Newton Abbot Spurs() 3–0 ()St. AustellRecreation Ground Newton AbbotMatch ReportNewton Abbot Spurs won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Spalding1–3Barton Town OBSir Halley Stewart FieldMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Athersley() 1–4 ()CharnockSheerien ParkMatch ReportCharnock won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Cowes Sports() 1–0 ()Totton & ElingWestwood ParkMatch ReportCowes Sports won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Lutterworth2–0Staveley MWDunley WayMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Frimley Green() 1–0 ()Fareham TownThe Frimley Green Recreation GroundMatch ReportFrimley Green won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Sunderland RCA() 3–1 ()Durham CityAcademy of Light Training GroundMatch ReportSunderland RCA won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Bemerton Heath() 2–1 ()Horndean FCWestwood Recreation GroundMatch ReportBemerton Heath won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Oxhey Jets1–0Bishops CleeveThe Boundary StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Longridge2–1Winsford UtdThe Mike Riding GroundMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 New Salamis FC1–0Colney HeathColes ParkMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Eccleshill() 0–3 ()SilsdenMitton Group StadiumMatch ReportSilsden won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Penrith3–2PickeringThe World Group StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 K Sports0–2Steyning TownK SportsMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Stockton3–0ShildonStockton Town FC GroundMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Walthamstow() 3–2 ()London Lions FCWadham LodgeMatch ReportWalthamstow won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 West Bridgford(5) 1–1 (3)DunkirkMuglet LaneMatch ReportWest Bridgford won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Mansfield() 2–1 ()SherwoodForest Town StadiumMatch ReportMansfield won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Marske Utd3–0North ShieldsGER StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Peterborough N0–1Potton UnitedBranch Bros StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Newhaven(4) 1–1 (2)Lingfield FCTrafalgar GroundMatch ReportLingfield FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Heather0–1Walsall WoodSt. John's ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Tadley Calleva() 1–0 ()Alresford TownBarlow's ParkMatch ReportTadley Calleva won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Haverhill Rov2–1Norwich UtdThe New CroftMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Newmarket() 3–0 ()WalshamCricket Field RoadMatch ReportMatch awarded to Newmarket; Newmarket won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Lordswood2–3HanworthMartyn GroveMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Brockenhurst() 0–1 ()Lymington TownMeadens Skoda ArenaMatch ReportLymington Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hebburn4–1HemsworthThe Energy Check Sports GroundMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Chelmsley Town() 0–3 ()Shifnal Town FCPack MeadowMatch ReportShifnal Town FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Aylesbury VD1–2WindsorThe Greenfleets StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Northallerton() 1–4 ()BillinghamThe Regency StadiumMatch ReportBillingham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Tunbridge Well() 1–0 ()Erith TownCulverden StadiumMatch ReportTunbridge Well won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Westbury Utd() 0–2 ()Binfield FCMeadow LaneMatch ReportBinfield FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Southend Manor() 0–5 ()WareThe Arena StadiumMatch ReportWare won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Runcorn Town() 2–1 ()ThackleyViridor Community StadiumMatch ReportRuncorn Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Consett() 3–2 ()Ryhope CWBelle Vue ParkMatch ReportConsett won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Bashley8–2Whitchurch UnitedGlen Mex StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Whitworth() 1–6 ()HarboroughVictoria Mill GroundMatch ReportHarborough won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Newark FC4–0DeepingHawton LaneMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Corsham Town(4) 2–2 (3)Farnham TownSouthbankMatch ReportCorsham Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hamble Club() 2–1 ()HighmoorThe Bypass GroundMatch ReportHamble Club won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Rugby Town() 0–2 ()Worcester CityButlin RoadMatch ReportWorcester City won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Fisher() 2–0 ()Horsham YMCAChampion Hill StadiumMatch ReportFisher won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Stourport() 1–3 ()Coventry UtdWalshes MeadowMatch ReportCoventry Utd won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Daisy Hill FC() 0–2 ()Colne FCNew SirsMatch ReportColne FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Stone Old(1) 0–0 (4)TividaleWellbeing ParkMatch ReportTividale won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Long Melford3–2ON ChenecksStoneylandsMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Irlam2–1LiversedgeThe RG3 Digital StadiumMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 RC Warwick() 3–0 ()WulfruniansTownsend MeadowMatch ReportRC Warwick won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Stowmarket() 2–1 ()RothwellGreens Meadow GroundMatch ReportStowmarket won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Winslow Utd() 2–1 ()Newport PagnelElmfields GateMatch ReportWinslow Utd won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Maine Road FC0–5Squires GateAdie Moran ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Spelthorne1–0Virginia WaterSpelthorne Sports ClubMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Lydney0–1FairfordLydney Recreation GroundMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Shaftesbury(5) 2–2 (6)Fawley AFCCockrams GroundMatch ReportShaftesbury won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Tuffley() 2–5 ()Harefield United FCGlevum ParkMatch ReportHarefield United FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Oakwood FC0–2CobhamTinsley LaneMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Cribbs() 3–1 ()Newent TownThe LawnsMatch ReportCribbs won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Eastbourne Utd() 0–1 ()Horley TownThe OvalMatch ReportHorley Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Hamworthy() 3–0 ()Calne Town FCThe County GroundMatch ReportHamworthy won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Northwich Vic1–0PadihamHelp For Heroes StadiumMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Thetford() 2–0 ()W'borough TMundford RoadMatch ReportThetford won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Bearsted() 3–5 ()PeacehavenHoney LaneMatch ReportPeacehaven won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Eynesbury() 7–3 ()DesboroughThe Alfred Hall Memorial GroundMatch ReportEynesbury won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Redbridge() 0–2 ()HarpendenOakside StadiumMatch ReportHarpenden won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Wroxham() 5–0 ()ArleseyTrafford ParkMatch ReportWroxham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Clanfield 85 FC() 0–1 ()Long CrendonRadcot RoadMatch ReportLong Crendon won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Millbrook AFC0–1Bridgwater TJenkins ParkMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Brantham(3) 1–1 (2)Benfleet FCBrantham Leisure CentreMatch ReportBenfleet FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Leverstock3–1WembleyPancake LaneMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 CB Hounslow() 6–1 ()BansteadThe OrchardMatch ReportCB Hounslow won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Clapton(5) 2–2 (6)Sporting BUThe Old Spotted Dog GroundMatch ReportSporting BU won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Glasshoughton Welfare(2) 1–1 (4)KnaresboroughLeeds United Training GroundMatch ReportKnaresborough won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Radford FC(3) 1–1 (4)ShepshedSelhurst StreetMatch ReportRadford FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Westfields() 2–0 ()Brocton FCallpay.parkMatch ReportWestfields won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Diss Town FC() 1–0 ()FramlinghamBrewers Green Lane StadiumMatch ReportDiss Town FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Camberley(5) 0–0 (4)BlackfieldKrooner ParkMatch ReportCamberley won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Wythenshawe Amateurs(4) 1–1 (2)Shelley CommunityHollyhedge ParkMatch ReportWythenshawe Amateurs won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Quorn() 2–0 ()Melton TownSutton ParkMatch ReportQuorn won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Broadfields() 3–0 ()LoxwoodPreston ParkMatch ReportBroadfields won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Saltdean() 1–3 ()Eastbourne THill ParkMatch ReportEastbourne T won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Nirvana1–3Oadby TownDakyn RoadMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Saffron Walden() 4–2 ()Little Oakley FCCatons LaneMatch ReportSaffron Walden won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Knaphill0–4Deal TownRedding WayMatch Report
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Congleton(3) 1–1 (2)BurscoughCheshire Silk 106.9 StadiumMatch ReportBurscough won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Alfold FC() 9–1 ()ShorehamThe Recreation GroundMatch ReportAlfold FC won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Burnham(5) 0–0 (3)Cheltenham Saracens FCThe GoreMatch ReportBurnham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0119:45 Broadbridge() 3–1 ()Raynes ParkBroadbridge Heath Leisure CentreMatch ReportBroadbridge won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0120:00 Kirkley & Pak.() 1–2 ()Cogenhoe UnitedWalmer RoadMatch ReportCogenhoe United won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0120:00 Thornaby() 2–0 ()BridlingtonTeesdale ParkMatch ReportThornaby won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0120:00 Skelmersdale() 3–2 ()PenistoneJMO Sports ParkMatch ReportSkelmersdale won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundTue2020-09-0120:00 Portland() 0–1 ()Clevedon TownWeyline StadiumMatch ReportClevedon Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:30 Heaton Stannington() 2–3 ()Wst AucklandGrounsell ParkMatch ReportWst Auckland won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:30 Mile Oak FC() 0–4 ()Beckenham TownChalky RoadMatch ReportBeckenham Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:30 Tavistock() 2–0 ()Bradford TownLangsford ParkMatch ReportTavistock won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:30 Willand Rovers() 2–1 ()BridportThe Stan Robinson StadiumMatch ReportWilland Rovers won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Stansfeld O&BC(4) 3–3 (3)Punjab UnitedFoxbury AvenueMatch ReportStansfeld O&BC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Bishop AL() 1–0 ()Hall RoadHeritage ParkMatch ReportBishop AL won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Carlton(4) 1–1 (2)L'borough UniBill Stokeld StadiumMatch ReportCarlton won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Colliers Wood() 0–1 ()HollandsWibbandune Sports GroundMatch ReportHollands won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Pinchbeck0–4St. NeotsSir Halley Stewart FieldMatch Report
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Litherland3–0AshtonLitherland Sports ParkMatch Report
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Campion() 0–1 ()Albion SportsScotchman RoadMatch ReportAlbion Sports won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Blackstones FC() 2–3 ()Boston TownStamford BridgeMatch ReportBoston Town won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Sherborne Town2–1Street FCRaleigh GroveMatch Report
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Park View FC1–2Hashtag UtdNew River StadiumMatch Report
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Guisborough() 1–0 ()AycliffeKing George V GroundMatch ReportGuisborough won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Baffins Milton() 1–2 ()StonehamPMC StadiumMatch ReportStoneham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Guildford() 3–2 ()CanterburyGuildford Spectrum Athletics StadiumMatch ReportGuildford won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 West Essex() 6–3 ()Crawley GreenMayesbrook ParkMatch ReportWest Essex won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Ilford() 1–3 ()Halstead Town FCCricklefield StadiumMatch ReportHalstead Town FC won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Godmanchester(2) 1–1 (4)Ely CityBearscroft LaneMatch ReportGodmanchester won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Roman Glass1–2Flackwell HOaklands ParkMatch Report
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Balham(3) 2–2 (5)HassocksWibbandune Sports GroundMatch ReportBalham won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Bottesford() 2–1 ()SelstonBirch ParkMatch ReportBottesford won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Baldock(2) 2–2 (4)MargaretsburyRoker ParkMatch ReportMargaretsbury won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Crook Town AFC(5) 1–1 (4)Yorkshire Amateur AFCSir Tom Cowie Millfield GroundMatch ReportYorkshire Amateur AFC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0219:45 Dunstable(4) 1–1 (3)Thame RangersCreasey Park Community Football CentreMatch ReportThame Rangers won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0220:00 Avro() 1–2 ()Bootle FCVestacare StadiumMatch ReportBootle FC won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundWed2020-09-0220:00 Holbeach Utd() 1–0 ()Kirby MuxloeCarters ParkMatch ReportHolbeach Utd won on penalty kicks following extra time
Extra preliminary roundThu2020-09-0319:45 St Helens Town(5) 1–1 (4)Cammell LairdEdge Green StreetMatch ReportCammell Laird won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundFri2020-09-1119:45 New Salamis FC5–1West EssexColes ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1211:30 Langney(2) 1–1 (3)Harrow BoroughPriory Lane StadiumMatch ReportHarrow Borough won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1212:30 Stocksbridge1–3StalybridgeBracken MoorMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Gr. Wakering0–1BranthamBurroughs ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Daventry Town1–0BedfordCommunications ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Binfield FC5–1TottonStubbs LaneMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Northwich Vic(4) 2–2 (5)CharnockHelp For Heroes StadiumMatch ReportNorthwich Vic won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Haverhill Rov4–3WisbechThe New CroftMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Badshot Lea FC0–2BracknellWestfield Lane StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Walthamstow(3) 1–1 (2)Cockfosters FCWadham LodgeMatch ReportWalthamstow won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Leverstock1–4BurnhamPancake LaneMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Congleton1–2SkelmersdaleCheshire Silk 106.9 StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sawbridgeworth1–3MargaretsburyCrofters EndMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 RC Warwick(2) 1–1 (3)Bedworth UtdTownsend MeadowMatch ReportBedworth Utd won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Wythenshawe Amateurs1–4TraffordHollyhedge ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bashley0–2ChristchurchGlen Mex StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Billingham1–2StocktonStockton Town FC GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Welwyn Garden2–0Saffron WaldenHerns WayMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Carshalton5–1WhitstableWar Memorial Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Aylesbury Utd3–0Long CrendonThe MeadowMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hythe1–2South ParkReachfields StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Leek Town2–1KhalsaHarrison ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Steyning Town2–1HanworthLeisure Centre SteyningMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Oxhey Jets0–1ChalfontThe Boundary StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sutton C'field0–1Belper TownCentral GroundMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Tavistock2–1MangotsfieldLangsford ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sheppey4–1UxbridgeThe Tiger StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sevenoaks3–0CB HounslowGreatness ParkMatch ReportMatch awarded to Sevenoaks
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ely City3–1EynesburyThe Unwin GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Stoneham3–0PaghamStoneham ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Consett(5) 2–2 (4)Ossett UtdBelle Vue ParkMatch ReportConsett won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Runcorn Town(5) 1–1 (4)Brighouse TownViridor Community StadiumMatch ReportRuncorn Town won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Tooting & M.(1) 2–2 (3)FisherImperial FieldsMatch ReportFisher won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Anstey1–2WorksopCropston RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Silsden2–5Bootle FCThe Asda Foundation StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Farnborough(4) 0–0 (3)Lymington TownPaddy Power ParkMatch ReportFarnborough won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Shifnal Town FC4–1AFC BridgnorthPhoenix ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Wimborne3–0PortchesterCuthburyMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Deal Town4–1SittingbourneThe Charles Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Crook Town AFC0–2Marske UtdSir Tom Cowie Millfield GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Shepton Mallet1–0Willand RoversThe Playing FieldsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Marine2–1BarnoldswickThe Marine Travel ArenaMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hanwell4–1SpelthorneThe Powerday StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 East Grinstead3–2Phoenix SportsGAC StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Romania0–1BrentwoodThe StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Guisborough1–2TadcasterKing George V GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Burgess Hill3–0HollandsLeylands ParkMatch ReportMatch awarded to Burgess Hill
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hanley Town5–1GresleyPotteries ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Staines Town2–1GuildfordWheatsheaf ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Penrith1–3West Allotment CelticThe World Group StadiumMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Leiston5–0Halstead Town FCVictory RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Saltash1–0PaultonKimberley StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Broadbridge0–3HaywardsBroadbridge Heath Leisure CentreMatch ReportMatch awarded to Haywards
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Westside FC0–2Chatham TownWibbandune Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Knaresborough1–3WorkingtonKnaresborough Town AFC GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Westfields2–0Alportallpay.parkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bowers/Pitsea5–1BartonLen Salmon StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Long Melford(4) 0–0 (2)KempstonStoneylandsMatch ReportLong Melford won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Kingstonian4–1Horley TownKing George's FieldMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Thatcham1–5AFC DunstableWaterside ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Holmer Green0–2HighworthAiredale ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Mossley3–0St Helens TownSeel ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Risborough Rangers2–1Winslow UtdWindsor Playing FieldsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Coggeshall2–0TilburyWest StreetMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cribbs2–0BerkhamstedThe LawnsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Exmouth0–2MelkshamKing George V GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Waltham Abbey1–0Woodford 2017CapershottsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Frickley3–1BenfieldWestfield Lane StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Wroxham3–1GorlestonTrafford ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Stamford4–0Diss Town FCThe Zeeco StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Stansfeld O&BC2–3Little CommonFoxbury AvenueMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Lutterworth0–6LoughboroughDunley WayMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ashton Utd2–0Squires GateHurst CrossMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Market Drayton0–1TividaleGreenfields Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Erith & Belv.(4) 1–1 (3)Alfold FCPark View RoadMatch ReportErith & Belv. won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bridgwater T2–3BittonFairfax ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ramsbottom4–1IrlamThe Harry Williams Riverside StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Westfield(3) 2–2 (5)Frimley GreenWoking ParkMatch ReportFrimley Green won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Yaxley1–2StowmarketLeading DroveMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Didcot Town1–2Wootton BassetNPower Loop Meadow StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Droylsden0–3LitherlandMatch ReportMatch awarded to Litherland
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Holbeach Utd0–4Sheffield FCCarters ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cobham(4) 1–1 (3)Three BridgesLeg O'Mutton FieldMatch ReportCobham won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ilkeston3–0ShepshedNew Manor GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cleethorpes0–1MansfieldLinden ClubMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ramsgate0–3ChipsteadSouthwood StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Southall2–1AshfordThe SKYex Community StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Kidlington1–0Thame UnitedYarnton RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Evesham Utd3–0Coventry UtdThe Spiers & Hartwell Jubilee StadiumMatch ReportMatch awarded to Evesham Utd
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Black Country Rangers0–1Matlock TownHillcrest AvenueMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Kendal Town0–5Bishop ALST&B Accountants StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Frome Town3–0Bodmin TownAlderSmith StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Fairford(4) 2–2 (2)Edgware TownCinder LaneMatch ReportFairford won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bemerton Heath0–1Sholing FCWestwood Recreation GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Colne FC0–2Prescotxlcr StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cadbury Heath1–5Bristol ManorSpringfieldMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Barking2–0HeybridgeMayesbrook ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Quorn2–0Barton Town OBSutton ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Dunstable(7) 1–1 (6)EasingtonCreasey Park Community Football CentreMatch ReportDunstable won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 West Bridgford3–0Lincoln UtdRegatta Way Sports GroundMatch ReportMatch awarded to West Bridgford
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Clacton(10) 1–1 (9)  HadleyThe Rush Green BowlMatch ReportClacton won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cogenhoe United0–1Bury TownCompton ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Faversham(6) 1–1 (5)Eastbourne TShepherd Neame StadiumMatch ReportEastbourne T won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Harlow Town FC3–0Sporting BUMcCulloch's StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Rylands1–0ClitheroeRylands Recreation ClubMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Barnstaple2–0Helston AthleticMill RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Winchester2–0Corsham TownThe Simplyhealth City GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sudbury4–2HarboroughThe Wardale Williams StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Tunbridge Well(4) 1–1 (1)Beckenham TownCulverden StadiumMatch ReportTunbridge Well won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Chertsey2–0AbbeyAlwyns Lane Football GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Stansted2–0BasildonHargrave ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Maltby Main0–4Newark FCMuglet LaneMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Moneyfields4–2CamberleyMoneyfields Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Biggleswade FC1–0HistonThe Carlsberg StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Newhaven1–2CorinthianTrafalgar GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hartley1–0HamworthyThe Memorial Playing FieldsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Dereham3–2WhittonAldiss ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Egham Town1–3Crawley DownThe Runnymede StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Flackwell H0–3CirencesterWilks ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Wantage3–2WindsorAlfredian ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Grays1–0WithamParkside StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cambridge Ct4–0Biggleswade UThe Glass World StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hertford Town0–1Maldon&TiptreeHertingfordbury ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Kidsgrove0–1Chasetown FCAutonet Insurance StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Marlow2–0North LeighAlfred Davis Memorial GroundMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Thornaby0–2Sunderland RCATeesdale ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Whyteleafe4–0PeacehavenChurch RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Mildenhall(4) 1–1 (3)Corby TownMildenhall Town Football Club StadiumMatch ReportCorby Town won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Newcastle Town1–2HalesowenLyme Valley StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cray Valley6–0VCD AthleticDGS Marine StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Newton Abbot Spurs0–4LarkhallRecreation Ground Newton AbbotMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hastings Utd1–0Herne BayThe Pilot FieldMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Soham Town3–2St. NeotsJulius Martin LaneMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Canvey2–0WareThe Frost Hire StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Ashford Utd2–0WhitehawkThe HomelandsMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sherborne Town1–2Clevedon TownRaleigh GroveMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Whitley Bay3–0DunstonHillheads ParkMatch ReportMatch awarded to Whitley Bay
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Widnes2–3LongridgeSelect Security StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bedfont Sports3–1HassocksBedfont Sports Recreation GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Hebburn(4) 2–2 (5)PontefractThe Energy Check Sports GroundMatch ReportPontefract won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Bideford3–0Wells City FCThe Sports GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Wst Auckland(3) 3–3 (0)AshingtonDarlington RoadMatch ReportWst Auckland won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Worcester City2–1Walsall WoodThe Victoria GroundMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Harefield United FC1–2Leighton TownPreston ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Harpenden0–3AveleyRothamsted ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Oadby Town0–3CarltonGreene King ParkMatch ReportMatch awarded to Carlton
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sutton Common4–0BroadfieldsThe Knights Community StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Royston6–0NewmarketGarden Walk StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Thetford0–2Potton UnitedMundford RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Long Eaton(4) 1–1 (2)BottesfordGrange ParkMatch ReportLong Eaton won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Sphinx(4) 0–0 (3)ColeshillSphinx DriveMatch ReportSphinx won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Cowes Sports1–0Hamble ClubWestwood ParkMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Northwood FC(4) 1–1 (2)SlimbridgeNorthwood ParkMatch ReportNorthwood FC won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Boston Town0–3CoalvilleTattershall RoadMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Glossop NE0–3City LiverpoolThe Amdec Forklift StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Runcorn2–0Albion SportsMillbank Linnets StadiumMatch Report
Preliminary roundSat2020-09-1215:00 Brimscombe1–2CinderfordBrimscombe & Thrupp FC GroundMatch Report
Preliminary roundSun2020-09-1315:00 Fawley AFC0–1Tadley CallevaWaterside Sports and Social ClubMatch Report
Preliminary roundSun2020-09-1316:00 Hashtag Utd(13) 1–1 (12)FelixstoweLen Salmon StadiumMatch ReportHashtag Utd won on penalty kicks following extra time
Preliminary roundMon2020-09-1419:45 Basingstoke(1) 1–1 (3)ChichesterThe Ark Cancer Charity StadiumMatch ReportBasingstoke won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundMon2020-09-2119:45 Hitchin3–0NeedhamTop FieldMatch Report
First qualifying roundMon2020-09-2119:45 Hashtag Utd(4) 1–1 (2)Soham TownLen Salmon StadiumMatch ReportHashtag Utd won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundMon2020-09-2119:45 Carshalton5–0FavershamWar Memorial Sports GroundMatch Report
First qualifying roundMon2020-09-2119:45 New Salamis FC1–2BrentwoodColes ParkMatch Report
First qualifying roundMon2020-09-2119:45 Beaconsfield0–2Harrow BoroughHolloways ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:30 Hartley5–0Erith & Belv.The Memorial Playing FieldsMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:30 Cowes Sports0–5WestonWestwood ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:30 East Grinstead(4) 3–3 (3)WorthingGAC StadiumMatch ReportEast Grinstead won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:30 Crawley Down1–2HendonThe Haven SportsfieldMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Harlow Town FC0–1Waltham AbbeyMcCulloch's StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Wst Auckland(2) 0–0 (3)RuncornDarlington RoadMatch ReportRuncorn won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Staines Town1–2WaltonWheatsheaf ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Barking6–1DunstableMayesbrook ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Yate Town1–2Bristol ManorThe Jelf StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Buxton7–0Belper TownThe SilverlandsMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Tadcaster7–2Litherland2inspire ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Radcliffe5–3WorkingtonNeuven StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Haverhill Rov0–3Maldon&TiptreeThe New CroftMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Daventry Town0–2Evesham UtdCommunications ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Ely City1–2Biggleswade FCThe Unwin GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Winchester3–2Clevedon TownThe Simplyhealth City GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Cinderford(5) 2–2 (6)Wootton BassetThe CausewayMatch ReportWootton Basset won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Bowers/Pitsea0–3HornchurchLen Salmon StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Banbury1–0CarltonBanbury Plant Hire Community StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Kings Langley(4) 1–1 (2)ClactonThe Orbital Fasteners StadiumMatch ReportKings Langley won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Mansfield3–0GainsboroughForest Town StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Saltash3–1CirencesterKimberley StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Hednesford3–2Long EatonKeys ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Coalville2–0Sheffield FCOwen Street Sports GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Nuneaton2–1LoughboroughThe A1 Gasforce StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Potters Bar1–0East ThurrockThe Pakex StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chertsey(5) 0–0 (4)LeatherheadAlwyns Lane Football GroundMatch ReportChertsey won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Taunton Town5–0WantageCygnet Health Care StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Corinthian3–1SevenoaksCorinthian Sports ClubMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Bury Town2–1BrightlingseaDenny Bros StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Leek Town1–2MickleoverHarrison ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Steyning Town0–5SheppeyLeisure Centre SteyningMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Brantham1–0St. Ives TownBrantham Leisure CentreMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Margate1–2Hayes&YeadingHartsdown ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Barnstaple2–3WimborneMill RoadMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Haywards0–1HanwellHanbury ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Merthyr Town() 0–3 ()PooleCigg-e StadiumMatch ReportMatch awarded to Poole; Poole won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chichester3–1CribbsOaklands ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Christchurch2–1DorchesterHurn Bridge Sports GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Leighton Town4–0MildenhallBell CloseMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Atherton3–0Bamber BridgeThe Skuna StadiumMatch ReportMatch awarded to Atherton
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Ashford Utd1–4BracknellThe HomelandsMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 West Allotment Celtic0–5Hyde UnitedBlue Flames GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Bedfont Sports3–1Lewes FCBedfont Sports Recreation GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Hastings Utd(6) 0–0 (5)Chesham UnitedThe Pilot FieldMatch ReportHastings Utd won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Dereham0–2CanveyAldiss ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Aylesbury Utd(3) 2–2 (4)MoneyfieldsThe MeadowMatch ReportMoneyfields won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Frome Town4–1StonehamAlderSmith StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Tividale2–4Nantwich TownThe BeechesMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Stamford4–0SudburyThe Zeeco StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Marske Utd1–0TraffordGER StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Frimley Green(1) 1–1 (4)MarlowThe Frimley Green Recreation GroundMatch ReportMarlow won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 City Liverpool0–3MorpethBerry Street Garage StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Walthamstow(4) 0–0 (3)MargaretsburyWadham LodgeMatch ReportWalthamstow won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chasetown FC2–1Basford UtdThe Scholars GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Horsham2–1KingstonianThe Camping World Community StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Sunderland RCA0–4PrescotMeadow ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Warrington(5) 0–0 (6)Sth ShieldsCantilever ParkMatch ReportSth Shields won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Tadley Calleva0–1Truro CityBarlow's ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Rushden & Dia0–5Newark FCHayden RoadMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Sphinx0–2IlkestonSphinx DriveMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 South Park(2) 2–2 (4)Bognor RegisKing George's FieldMatch ReportBognor Regis won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Barwell3–1Bedworth UtdKirkby RoadMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Longridge2–0CharnockThe Mike Riding GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Leiston5–1BiggleswadeVictory RoadMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Shifnal Town FC0–2AlvechurchPhoenix ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Merstham(6) 2–2 (7)AFC DunstableMoatside StadiumMatch ReportAFC Dunstable won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Scarborough0–2Ashton UtdFlamingo Land Stadium Match Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Westfields1–3Worksopallpay.parkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chipstead(4) 1–1 (2)Deal TownHigh RoadMatch ReportChipstead won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Hanley Town3–2Redditch UtdPotteries ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chalfont2–3FarnboroughMill MeadowMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Stalybridge3–0Bishop ALBower FoldMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 West Bridgford0–1HalesowenRegatta Way Sports GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Bromsgrove1–2StratfordThe Victoria GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Whyteleafe2–0Binfield FCChurch RoadMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Lancaster(4) 0–0 (3)Runcorn TownGiant AxeMatch ReportLancaster won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 United of Man6–2PontefractBroadhurst ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Consett1–0StocktonBelle Vue ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Cobham1–3Risborough RangersLeg O'Mutton FieldMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Burnham1–0Northwood FCThe GoreMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Whitley Bay3–2WittonHillheads ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Cambridge Ct(4) 1–1 (2)StowmarketThe Glass World StadiumMatch ReportCambridge Ct won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Tamworth(5) 3–3 (4)StourbridgeThe Lamb GroundMatch ReportTamworth won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Long Melford1–3Cheshunt FCStoneylandsMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Supermarine3–0Shepton MalletThe Webbs Wood StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Whitby Town(3) 1–1 (4)RylandsTurnbull GroundMatch ReportRylands won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Little Common0–3CorinthianLittle Common Recreation GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Frickley0–1MarineWestfield Lane StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Coggeshall0–1StanstedWest StreetMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Chatham Town3–2SouthallThe Sports GroundMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Mossley2–1RamsbottomSeel ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Haringey5–1Tunbridge WellColes ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Quorn0–2Matlock TownSutton ParkMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Grantham Town(3) 2–2 (1)RushallSouth Kesteven StadiumMatch ReportGrantham Town won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Welwyn Garden(3) 1–1 (4)Bishop'sHerns WayMatch ReportBishop's won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Royston2–0WroxhamGarden Walk StadiumMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Peterborough(5) 2–2 (4)EnfieldLincoln RoadMatch ReportPeterborough won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundTue2020-09-2219:45 Fairford1–2Sholing FCCinder LaneMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2220:00 Lowestoft2–3AveleyCrown MeadowMatch Report
First qualifying roundTue2020-09-2220:00 Skelmersdale2–1Bootle FCJMO Sports ParkMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Tavistock(3) 2–2 (5)GosportLangsford ParkMatch ReportTavistock won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Grays3–1Potton UnitedParkside StadiumMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Worcester City2–3StaffordClaines LaneMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Sutton Common1–3PoliceThe Knights Community StadiumMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Wingate1–4FolkestoneThe Maurice Rebak StadiumMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Cray Valley3–1Burgess HillDGS Marine StadiumMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Larkhall3–2BittonThe Plain Ham GroundMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Kidlington(4) 1–1 (2)Salisbury FCYarnton RoadMatch ReportKidlington won on penalty kicks following extra time
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Tiverton Town2–0BidefordLadysmeadMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Highworth(4) 1–1 (5)MelkshamSave On Tyres StadiumMatch Report
First qualifying roundWed2020-09-2319:45 Cray3–1FisherThe H2T Group StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Frome Town(3) 1–1 (4)LarkhallAlderSmith StadiumMatch ReportLarkhall won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Boston United4–2MansfieldThe Gainsborough Martin & Co ArenaMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Nantwich Town1–0BarwellThe Weaver StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Ebbsfleet Utd(4) 2–2 (1)Hastings UtdStonebridge RoadMatch ReportEbbsfleet Utd won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bedfont Sports2–0CarshaltonBedfont Sports Recreation GroundMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Wimborne(5) 0–0 (4)MelkshamCuthburyMatch ReportWimborne won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Worksop(3) 2–2 (5)ChesterWindsor Food Service StadiumMatch ReportChester won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Alvechurch(4) 2–2 (2)KidderminsterLye MeadowMatch ReportAlvechurch won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Farsley2–1RadcliffeThrostle NestMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Maldon&Tiptree(5) 2–2 (4)GraysWallace Binder StadiumMatch ReportMaldon&Tiptree won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Moneyfields2–6CrayMoneyfields Sports GroundMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hanwell3–5HartleyThe Powerday StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Gosport1–3HerefordPrivett ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Haringey2–0ChertseyColes ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Harrow Borough1–5Cray ValleyEarlsmead StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Kidlington(6) 1–1 (7)Bristol ManorYarnton RoadMatch ReportBristol Manor won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Curzon Ashton1–2United of ManTameside StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 St Albans City5–0HitchinClarence ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Farnborough0–1TonbridgePaddy Power ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Barking(3) 2–2 (2)Kings LangleyMayesbrook ParkMatch ReportBarking won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hayes&Yeading() 5–0 ()Bognor RegisThe SKYex Community StadiumMatch ReportHayes&Yeading won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Coalville() 1–2 ()Alfreton TownOwen Street Sports GroundMatch ReportAlfreton Town won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Southport2–1MorpethHaig AvenueMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Chasetown FC(4) 1–1 (5)Telford UnitedThe Scholars GroundMatch ReportTelford United won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Grantham Town0–1Matlock TownSouth Kesteven StadiumMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bury Town4–1Waltham AbbeyDenny Bros StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Ashton Utd0–4Sth ShieldsHurst CrossMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Cheshunt FC1–2Cambridge CtThe StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Stalybridge2–3LongridgeBower FoldMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hashtag Utd(6) 1–1 (7)Braintree TownLen Salmon StadiumMatch ReportBraintree Town won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Skelmersdale2–1LancasterJMO Sports ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Marske Utd6–0ConsettGER StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Leighton Town1–2LeistonBell CloseMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Chippenham(5) 2–2 (4)PooleHardenhuish ParkMatch ReportChippenham won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Walthamstow0–2HornchurchWadham LodgeMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Chichester2–1Risborough RangersOaklands ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 AFC Dunstable1–2Hemel HempstCreasey Park Community Football CentreMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bracknell(4) 2–2 (3)MarlowLarges LaneMatch ReportBracknell won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Leamington0–1BanburyThe Phillips 66 Community StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Sheppey2–0Welling UnitedThe Tiger StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Peterborough4–2StanstedLincoln RoadMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Guiseley4–0AthertonNethermoor ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Weston(4) 2–2 (2)SupermarineOptima StadiumMatch ReportWeston won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Nuneaton2–1StratfordThe A1 Gasforce StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bishop's1–0BrentwoodProKit UK StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hendon0–1Maidstone UtdSilver Jubilee ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Folkestone0–3Chatham TownThe Fullicks StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Rylands0–1York CityRylands Recreation ClubMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Dorking Wand.(3) 3–3 (4)Eastbourne BorMeadowbank StadiumMatch ReportEastbourne Bor won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Chipstead1–0East GrinsteadHigh RoadMatch Report
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Kettering Town2–0ChelmsfordLatimer ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Tamworth3–1Evesham UtdThe Lamb GroundMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Tiverton Town3–5Taunton TownLadysmeadMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bradford PA1–3SpennymoorHorsfall StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Wootton Basset1–2Oxford CityGerrard Buxton Sports GroundMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Canvey(4) 2–2 (3)Biggleswade FCThe Frost Hire StadiumMatch ReportCanvey won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Corinthian(1) 2–2 (3)Dulwich HamletKing George's FieldMatch ReportDulwich Hamlet won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Buxton(2) 0–0 (4)StaffordThe SilverlandsMatch ReportStafford won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Mossley(3) 1–1 (4)TadcasterSeel ParkMatch ReportTadcaster won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hednesford(3) 0–0 (5)HalesowenKeys ParkMatch ReportHalesowen won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Ilkeston4–1Hanley TownNew Manor GroundMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Bath City3–2WinchesterTwerton Park StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Brackley Town(4) 2–2 (2)BillericaySt. James' ParkMatch ReportBrackley Town won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Brantham0–3AveleyBrantham Leisure CentreMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Mickleover4–1Newark FCDon Amott Leisure Group ArenaMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Chorley2–1GatesheadThe Chorley Group Victory Park StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Royston(4) 2–2 (2)StamfordGarden Walk StadiumMatch ReportRoyston won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Runcorn(3) 1–1 (4)MarineMillbank Linnets StadiumMatch ReportMarine won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Hyde United2–4FyldeEwen FieldsMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Police1–2WaltonImber CourtMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Corinthian() 0–1 ()H&R BoroughCorinthian Sports ClubMatch ReportH&R Borough won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Truro City4–0HungerfordTreyew RoadMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Whitley Bay2–4Blyth SpartansHillheads ParkMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Saltash1–3Sholing FCKimberley StadiumMatch Report
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Christchurch(6) 1–1 (5)GloucesterHurn Bridge Sports GroundMatch ReportChristchurch won on penalty kicks following extra time
Round Day Date Time Home Score Away Attendance Venue Referee Match Report Notes
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Darlington(5) 2–2 (4)PrescotBlackwell MeadowsMatch ReportDarlington won on penalty kicks following extra time
Second qualifying roundSat2020-10-0315:00 Dartford0–1SloughPrinces ParkMatch Report
Second qualifying roundSun2020-10-0415:00 Havant & W'ville2–1HorshamNyewood LaneMatch Report
Second qualifying roundSun2020-10-0415:00 Concord Rang.2–1Potters BarThames RoadMatch Report
Second qualifying roundMon2020-10-0519:30 Burnham1–3WhyteleafeChurch RoadMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:30 Wimborne(3) 2–2 (1)Maidstone UtdCuthburyMatch ReportWimborne won on penalty kicks following extra time
Third qualifying roundTue2020-10-1319:30 Sholing FC5–2WaltonMackoy StadiumMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:30 Braintree Town0–1Maldon&TiptreeIronmongery Direct StadiumMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:30 Hartley3–1BarkingThe Memorial Playing FieldsMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Bedfont Sports0–2CanveyBedfont Sports Recreation GroundMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Weston6–0LarkhallOptima StadiumMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Marine4–1Nantwich TownThe Marine Travel ArenaMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Brackley Town3–0Kettering TownSt. James' ParkMatch ReportMatch awarded to Brackley Town
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Taunton Town4–2Truro CityCygnet Health Care StadiumMatch Report
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Leiston(9) 0–0 (8)Telford UnitedVictory RoadMatch ReportLeiston won on penalty kicks following extra time
Third qualifying roundTue2020-10-1319:45 Hayes&Yeading(4)